Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sherri Rama – Leli: Hallin që s’ma zgjidh dot, të paktën ma qaj (film)

Nga 27.al 0

Kryeministri Edi Rama ka qenë në Vlorë këtë fundjavë, ku ka zhvilluar takim me kryebashkiakun e Vlorës, Dritan Lelin.

Në një intervistë për një televizion lokal në qytetin e Vlorës, Rama ka thënë se ka zhvilluar një takim në Zvërnec dhe ka debatuar me Lelin, pasi sipas tij nuk kishte dëgjuar bizneset në atë zonë dhe kishte krijuar keqkuptime dhe pakënaqësi.

“Ne kemi pasur një takim, kjo është e vërtetë, është e vërtetë që është bërë dhe në Zvërnec dhe ju e dini që shumë subjekte në atë zonë që kanë investuar. Si rezultat i një keqkuptimi është krijuar ideja se ato struktura do të prisheshin, dhe nga ana e Bashkisë ka munguar një komunikim efektiv, dhe një zgjidhje e menjëhershme nga Bashkia e Vlorës…

Unë nuk jam i kënaqur me asnjë, dhe me punën time dhe kujtdo tjetër, përfshi dhe Dritanin në këtë rast…”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej