Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shehu: Peshkopia, Sohodolli dhe Maqellara do të kthehen në tri qendra urbane

Nga Skenderi 0

Kandidati për kryetar bashkie i Dibrës, Sherefedin Shehu u takua  me banorë të Peshkopisë, Sohodollit dhe Maqellarës, të cilat sipas kandidatit demokrat do të kthehen në tri qendra urbane të Dibrës. Shehu u shpreh se qeveria nuk i ka dhënë asnjë lek për Dibrën.

Kandidati  Shehu në takim shoqërohej nga deputeti Flamur Noka i cili vlrerësoi kontributin e Shehut për Rrugën e Arbrit. Deputeti i PD-së Flamur Noka tha se Rama e bllokoi investimin sepse kërkonte ryshfet nga firma kineze. Kjo rrugë u nis nga Partia Demokratike dhe do të ndërtohet nga Partia Demokratike: “Pse e bllokoi Rrugën e Arbrit? E nisi PD-ja, në të gjitha hapat e atij procesi ky burrë ka kontribut madhor. E bllokuan. Po pse e bllokuan, megjithëse ishte mbyllur përfundimisht negociata me firmën kineze? Sepse i kërkojnë ryshfetin edhe firmave të huaja këta, përqindjen. Rruga ka ngelur pezull dhe nuk bëhet dhe nuk bëhet derisa të vijë Partia Demokratike në pushtet”.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej