Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Serbia ta njohë Kosovën”, Aleksandër Vuçiç i kthehet Haradinajt

Nga Klodiana 0

Vendimi i Kosovës për t’i hapur luftë tregtare mallrave që vijnë nga Serbia dhe Bosnjë Hercegovina  ka shkaktuar reagime të forta në rajon, por edhe në strukturat  e Bashkimit Europian.

Pala kosovare deklaroi se rritja e tarifës nga 10 për qind në 100 për qind erdhi si pasojë e frenimit që i bëri Serbia  anëtarësimit të saj në strukturat e policive ndërkombëtare të INTEPROL-it.

Pas kësaj thirrje, i menjëhershme ishte reagimi i Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i cili pasi kërkoi në formë “lutjeje” të hiqet tarifa e vënë, theksoi se Beogradi nuk do ta njohë Pavarësinë e Kosovës.  Presidenti Vuçiç tha mes se Serbia duhet të përgatitet për një betejë të gjatë me Kosovën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej