Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Serbia e akuzon për krime lufte, Gjykata merr vendimin për kosovarin e arrestuar në Merdarë

Nga Klodiana 0

Nezir Mehmetaj akuzohet për krime lufte nga Serbia dhe Gjykata në Beograd ka caktuar masën e arrestit me burg për 48 orë. Nuk dihej ende para këtij vendimi se për çfarë ishte arrestuar kosovari i cili prej 25 vitesh jetonte në Zvicër por tashmë është zbuluar dhe arsyeja se pse ai ishte në “Stop Listë” nga autoritetet serbe.

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli e dënoi arrestimin e tij dhe u zotua se Nezir Mehmetaj do të lirohej.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej