Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Samiti i Berlinit/ Gent Cakaj: Konfirmohet mbështetja absolute e Gjermanisë për çeljen e negociatave

Nga Klodiana 0

Ka përfunduar takimi midis kryeministrit Edi Rama dhe kancelares gjermane, Angel Merkel.

Pas këtij takimi ka reaguar përmes një postimi në facebook, ministri i Jashtëm Gent Cakaj, ku shkruan se kancelarja Merkel ka konfirmuar mbështetjen absolute të Gjermanisë për çeljen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në BE.

Postimi i plotë:

Takimi me Kancelaren Angela Merkel konfirmoj edhe një herë mbështetjen absolute të Gjermanisë për çeljen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në BE. Progresi i madh i Shqipërisë në 5 prioritetet kyçe, me theks të veçantë në reformën në drejtësi, merr vlerësimin më të lartë nga Gjermania. Shqipëria do të vazhdon të luaj rolin e saj të pazëvendësueshëm në stabilitetin rajonal dhe afirmimin e vlerave evropiane në Ballkanin Perendimorë 🇦🇱🇩🇪🇪🇺! Shumë mirënjohës për përkushtimin e Kancelares Merkel ndaj Shqipërisë 🙏!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej