Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rudina Hajdari heq dorë: S’po krijoj partinë “Bindja Demokratike”. Lajmi është i rremë

Nga 27.al 0

Redaksia e portalit opozita.com ka kontaktuar me deputeten Rudina Hajdari.

Në një bisedë telefonike deputetja Hajdari përgënjeshtron krijimin e partisë së re “Bindja Demikratike”.

Sipas Rudina Hadjarit, ky është trillim i mediave qeveritare për të ulur vlerat e opozitës së re.

Deputetja Hajdari deklaroi: “Opozita e re i kalon përmasat e demokratëve të larguar apo ish-ministrave te qeverisë Berisha. Ne synojmë krijimin e një koalicioni më të gjerë me çdo faktor të djathtë, me qëllim largimin e kastës mafioze në politikë dhe pushtet”.

Rudina Hajdari rikonfirmoi që nuk synon çarjen dhe shkatërrimin e Partisë Demokratike, por krijimin e një alternative të re, pasi Lulzim Basha ka zgjedhur koalicionin me Monika Kryemadhin dhe kundër aelatëve perëndimorë.

Bisedoi me të për opozita.com: Anjeza Bulku

/opozita.com/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej