- Advertisement -

TAG

Monika Kryemadhi

“Politikanet kanë ardhur për t’u tallur”, Grevistja në Ballsh: Monika na tha se e ka portofolin bosh (Film)

Vijon në ditën e pesë greva e urisë së naftëtarëve të Uzinës së Ballshit. Naftëtaret thonë se edhe deputetët që i kanë vizituar, “kanë ardhur...

Përse e ngacmuat kot atë punën e Turit zonja ministre?

Nga Mentor Kikia Ministrja e Arsimit ia hapi edhe njëherë kapakun historisë së Turit të “famshëm” të provimit të maturës së këtij viti. Ajo, në...

Me të vërtetë Luli nuk e shiti Teatrin, por opozita nuk ka si të jetë bagëti e imët

Nga Enkel Demi Të djelën, tek po ndiqja protestën pas shembjes së Teatrit u takova me Edmond Budinën. Ishte tejet i hidhëruar, ndërsa i vinte...

Basha ulet këmbëkryq në krah të Kryemadhit dhe Idrizit: Të përballemi me këta kriminelë!

Ndërsa kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi vijon të qëndrojë këmbëkryq te “Myslym Shyri” në shenjë proteste për shembjen e Teatrit, edhe demokratët po shkojnë...

“Vetëm një serb mund ta prish Teatrin”, Kryemadhi shpall mosbindjen civile: Ulet në mes të rrugës

Drejtuesja e LSI-së, Monika Kryemadhi është ulur në mes të rrugës duke i kërkuar qytetarëve që t’i bashkohen asaj kundër dhunës së qeverisë dhe...

Kryemadhi flet pas lirimit: Rama po hap varrin e tij, te themelet e Teatrit e ka fundin

Mbi 20 artistë dhe politikanë nga opozita mes tyre Monika Kryemadhi u shoqëruan pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Pas daljes nga komisariati ku u shoqërua...

Pas Bashës, policia i heq patentën dhe gjobit edhe Monika Kryemadhin

Pas kryedemokratit Lulzim Basha, është gjobitur edhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi për grumbullimin te Teatri Kombëtar mbrëmjen e djeshme. Kryemadhi, së bashku me Petrit...

Kryetarja e LSI-së: Mund të themi se Rama është i rrëzuar, po bën karagjozin në media

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi thotë se kryeministri Edi Rama është “i rrëzuar politikisht”, për shkak të situatës së rëndë ku ndodhet qeveria e...

Ndoka mbështet thirrjen e Presidentit/ “Protesta do të jetë madhore”

Kryetari i Partisë Demokristiane dhe ish-deputeti i opozitës, Nard Ndoka në një deklaratë të tij fton qytetarët që të bashkohen në manifestimin e thirrur...

Kryemadhi: Rama do të fusë duart në xhepat e shqiptarve për të paguar kredinë 885 milionë euro

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një deklaratë të dhënë për mediat ka thënë se Rama do të fusë dorën në xhepat e qytetarëve...

Latest news

Me mandatin e tretë të Ramës, Shqipëria i afrohet Kolumbisë jo Europës

Me statusin në Tëitter në mbrojtje të gruas së Carlos , Edi Rama i dha përgjigje dhe pyetjes pse e do mandatin e tretë. Sikur...

Tentoi të futej në Shqipëri pa deklaruar paratë, sekuestrohen 21.900 paund të qytetares britanike

Në doganën e Rinasit janë sekuestruar 21.900 paund, të cilat i përkisnin një qytetareje britanike. Shtetases britanike me iniciale J.R.B iu gjetën paratë e padeklaruara...

Besnik Muçi: Soreca dhe Reforma në Drejtësi si “Aventurë Unike”

Nga Besnik Muçi “Reforma në Drejtësi ka qënë një Aventurë Unike”- tha me gojën plot dhe me një “pafajësi unike” mbrënë në televizionin “euro news...

4 viktima dhe qindra të infektuar në 24 orë, tejmbushen spitalet COVID

Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë humbur jetën 4 persona për shkak të COVID-19, ndërkohë që kanë rezultuar pozitivë 299 të...

Zbulimi sensacional: Roma ishte koloni sarde, pra pellazge

Zërat që  shkrimet e para të gjetura në Italinë e sotme ishin latine, përditë e më shumë po e marrin të vërtetë se ato...
- Advertisement -