Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rudina Hajdari: Ata që bëjnë sikur e duan të djathtën kanë 28 vite me Gramoz Ruçin

Nga Klodiana 0

Deputetja Rudina Hajdari iu është përgjigjur kritikave të bëra, se pse në Kuvend i kërkoi Gramoz Ruçit që të mbante një minutë heshtje për viktimat e 2 Prillit në Shkodër.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Hajdari thotë se kjo parti ka 28 vjet që bën politikë me Gramoz Ruçin, ndërsa ka përfshirë në gjirin e saj dhe ish-komunistët si Kastriot Islami dhe Lufter Xhuveli.

Postimi i plotë

Të kërkosh nderim zyrtar me heshtje në Kuvend për Martirët e Demokracisë nuk është fyerje por akt dinjitoz për ata që besojnë në vlerat demokratike.

Ata që bëjnë sikur e duan shumë të djathtën duhet të kenë parasysh se me Gramoz Ruçin dhe partinë e tij kanë 28 vjet që bëjnë politikë.

Mos të harrojnë historinë se Z. Islami që ishte Kryetar i Kuvendit Komunist e kanë bërë pjesë të grupit parlamentar ndërsa me Lufter Xhuvelin kanë mbajtur koalicion.

Drejtësi duhet të bëhet për Martirët e Demokracisë ashtu siç edhe për dhjetra raste të rënda në Shqipëri të cilat kanë mbetur si gjurma në akull si shkak i politikës 28 vjeçare..!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej