Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rroftë Çamëria/ Protesta në Athinë për Pavarësinë e Kosovës në 1999 (film)

Nga 27.al 0

Nga Arben Llalla

Protesta në Athinë për Pavarësinë e Kosovës, prill 1999, dëgjohen thirrjet në sheshin e Omonia, RROFTË ÇAMËRIA, KOSOVA REPUBLIKË. Kosova do bëhet shtet i vetëm, Kosova do bëhet qendra e shqiptarëve në tërë botën, sepse Shqipëria nuk u bë qendra e shqiptarëve sepse Shqipëria nuk punojë të bëhet qendra, por Kosova do bëhet qendra e të gjithë shqiptarëve.

Protesta në Athinë për Pavarësinë e Kosovës, prill 1999, dëgjohen thirrjet në sheshin e Omonia, RROFTË ÇAMËRIA, KOSOVA REPUBLIKË. Kosova do bëhet shtet i vetëm, Kosova do bëhet qendra e shqiptarëve në tërë botën, sepse Shqipëria nuk u bë qendra e shqiptarëve sepse Shqipëria nuk punojë të bëhet qendra, por Kosova do bëhet qendra e të gjithë shqiptarëve.

Publiée par Arben Llalla sur Jeudi 28 novembre 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej