Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rritet numri i viktimave në Maqedoninë e Veriut, konfirmohen 126 raste të reja me Covid

Nga Klodiana 0

Katër persona kanë humbur jetën dhe 126 të tjera janë konfirmuar pozitivisht me koronavirus këtë të martë ne Maqedoninë e Veriut.

Gjatë 24 orëve të fundit prej 1140 testimeve të realizuara, 126 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas qyteteve: Shkup-66, Kumanovë-6, Shtip-15, Prilep-3, Tetovë-19, Strugë-2, Veles-2, Manastir-1, Kavadar-4, Gostivar-2, Probishtip-2, Shën Nikollë-1, Resnje -3.

Instituti i Shëndetit Publik ka bërë me dije se në orët e fundit janë shëruar 48 pacientë.

Deri më tani në Maqedoni kanë humbur jetën 302 persona dhe janë konfirmuar të infektuar 6334 me Covid-19, prej të cilëve 2475 janë shëruar dhe akoma vijojnë të jenë aktive me koronavirus  3557 raste aktive.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej