Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ronaldo në Gjakovën e djegur nga serbët

Nga Klodiana 0

Ishte viti 1999, kur futbollisti braziljan Luis Nazario Da Lima Ronaldo, vizititoi një ndër qytetet më të prekura të luftës, Gjakovën. Plot 20 vite më parë, Ronaldo vizitoi Kosovën pasi kishte fituar lirinë pas një lufte të përgjakshme me ushtrinë serbe.
I shoqëruar nga trupat e NATO-s, Ronaldo u prit nga mijëra banorë të Gjakovës dhe jo vetëm në rrugët e qytetit teksa edhe u përshëndet me ta.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej