- Advertisement -

TAG

Ronaldo

Juventusi hakmerret ndaj Barcelonës, Ronaldo feston në sytë e Messit (film)

Misioni u krye me sukses! Dukej e pamundur por në futboll nuk flitet kurrë me siguri për diçka, pasi mund të ndodhë edhe që...

“Blijeni këtë lojtar”, zbulohet propozimi i CR7 për drejtuesit e Juves

Drejtuesit e Juventusit nuk ndalen nga puna për përforcimin e skuadrës dhe shumë emra qarkullojnë si objektiva të kampionëve të Italisë. CR7 ia ka propozuar...

“Gjermanët nuk janë mendjelehtë”, Salvini: Po dëmtohen punëtorët, jo Ronaldo me Ibrën

Ish-ministri i Brendshëm i Italisë, Mateo Salvini, kritikoi autoritetet shtetërore për karantinimin e të gjithë skuadrës në rast se një lojtar rezulton pozitiv me...

Juventus thërret lojtarët, Ronaldo bën gati avionin privat

Pas dritës jeshile të dhënë nga qeveria italiane, ku ekipet mund të nisin stërvitjen individuale, Juventus ka vendosur të thërras në apel lojtarët e...

Juve dominon SPAL 2-0, Berisha më i miri i ndeshjes (Film)

Juventusi ka arritur të fitoi ndaj Spalit me rezultatin e pastër 2-0. Në minutën e 43-të të takimit portieri shqiptar Etrit Berisha ka bërë një...

Ronaldo në Gjakovën e djegur nga serbët

Ishte viti 1999, kur futbollisti braziljan Luis Nazario Da Lima Ronaldo, vizititoi një ndër qytetet më të prekura të luftës, Gjakovën. Plot 20 vite më...

Zhgënjimi i Juventusit, Allegri: Nuk bëmë atë që duhej, goli na tronditi

Trajneri i Juventus-it, Massimiliano Allegri, ka folur për “Sky Sport” në përfundim të ndeshjes së barazuar 1-1 në fushën e Ajax-it, e vlefshme për...

Ronaldo rrezikon përjashtimin nga Champions

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është në hetim për gjestin e pahijshëm që bëri në fund të ndeshjes kundër Atletico Madrid në Champions League. Ai...

Përse mban jelek antiplumb dhe prej kujt ka frikë Ronaldo i Rilindjes?!

Nga Kreshnik Osmani Gjatë vizitës më të fundit në Itali, me qëllim përmirësimin e imazhit të Shqiperise, prej gomave te djegura nga rebelet e Tajmurit...

Ronaldo beson ende: Kualifikohemi në Champions

Humbja 2-0 në Madrid përballë Atleticos, e ka nxjerrë Juventusin me një këmbë jashtë Ligës së Kampionëve, por bardhezinjtë duket se besojnë te kualifikimi...

Latest news

Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit. Lulzim Basha, kryetari...

Publikohet lista e PD për Tiranën, Shpëtim Idrizi renditet i nënti, Mesila Doda e 12-ta

Parti Demokratike ka publikuar rënditjen me emrat e kandidatëve të saj për qarkun e Tiranës, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare...

A i lufton vaksina kineze mutacionet? Zbulohen rezultatet e studimit të fundit

Sipas të dhënave të një studimi në Brazil bëhet e ditur se vaksinat ndaj Covid-19 të zhvilluara nga Sinovac Biotech Ltd e Kinës është...

Shteti europian në luftë me rastet e reja: Zgjaten masat kufizuese kundër koronavirusit

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha të hënën se ora policore për të luftuar shpërthimin e koronavirusit duhet të vazhdojë të paktën deri më 31...

Xhemal Gjunkshi nuk do jetë kandidat në 25 prill, Basha e ‘josh’ me një pozicion të ri

Pas Eno Bozdos, edhe Xhemal Gjunkshi nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 si kandidat në lista. Burimet bëjnë me dije...
- Advertisement -