Rexhaj rrëfeu pasionin për kafshët e egra, Kel Demi: Do të kisha ftuar të zbusje tigrin e qeverisë (film)

Duhet të lëçisni

Gjiknuri flet për “çunat Problematikë”: S’më bën përshtypje fare, politikani duhet të mësohet me këto!

  Ish-ministri Damian Gjiknuri foli në emisionin “Kjo Javë”, në News24, lidhur me akuzat mbi “çunat problematikë”. E pyetur nga moderatorja Nisida Tufa nëse e bezdis...

Pas kthimit nga plazhi, Yuri Kim do dënojë këto akte barbare

Protestoni, se druri ka dalë nga xheneti.

Erdhën në këmbë nga Greqia, vajza nga Afganistani shpërthen në lot: S’dua para e as ushqim… (film)

Policia ka kapur sot 6 refugjatë afganë në hyrje të qytetit të Pogradecit, në zonën e quajtur “Enkelana”. Mes tyre 3 të rritur dhe...

Koloneli në Dubai rrëfen si u kap bosi shqiptar i kartelit të kokainës

Denis Matoshi alias Eldi Dizdari u arrestua dy ditë më parë në Dubai në kuadër të operacionit “Los Blancos”, që goditi kartelin shqiptar më...

I ftuar mëngjesin e sotëm në “Abc-ja e mëngjesit” ishte i Hysni Rexhaj nga Gjakova, ku foli për pasionin që ka për kafshët.

Teksa po fliste për zbutjen e kafshëve të egra, gazetari Enkel Demi ironizoi kreun e qeverisë, teksa tha: “Po ta dija këtë gjë para tre katër vjetësh do të kisha ftuar në Shqipëri të zbusje tigrin dhe ujkun e qeverisë”.

Ndërkaq, gazetari komentoi sërish teksa Rexhaj po fliste për shumëllojshmërinë e kafshëve të egra që ka në kopshtin e tij, duke thënë: “Domethënë të arrish të gjejë fjalën qeni i sharrit me ujkun pa ndërhyrjen e Luigi Sorecës, nuk ka ku të shkojë më mirë se kaq”, ndërsa shtoi më tej:

“Mbledhja e ardhshme e Shqipërisë dhe Kosovës të zhvillohet në kopshtin tënd, se besoj do të ndjehen mirë. Mbaji në kafaz të gjithë se nuk na duhen”.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Gjiknuri flet për “çunat Problematikë”: S’më bën përshtypje fare, politikani duhet të mësohet me këto!

  Ish-ministri Damian Gjiknuri foli në emisionin “Kjo Javë”, në News24, lidhur me akuzat mbi “çunat problematikë”. E pyetur nga moderatorja Nisida Tufa nëse e bezdis...

Pas kthimit nga plazhi, Yuri Kim do dënojë këto akte barbare

Protestoni, se druri ka dalë nga xheneti.

Erdhën në këmbë nga Greqia, vajza nga Afganistani shpërthen në lot: S’dua para e as ushqim… (film)

Policia ka kapur sot 6 refugjatë afganë në hyrje të qytetit të Pogradecit, në zonën e quajtur “Enkelana”. Mes tyre 3 të rritur dhe...

Koloneli në Dubai rrëfen si u kap bosi shqiptar i kartelit të kokainës

Denis Matoshi alias Eldi Dizdari u arrestua dy ditë më parë në Dubai në kuadër të operacionit “Los Blancos”, që goditi kartelin shqiptar më...

Konflikti Greqi-Turqi, Mike Pompeo vizitë dy ditore në Athinë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo do të vizitojë Athinën në datat 25-27 shtator. Pompeo do të zhvillojë një takim me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis ku...