Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Reforma Zgjedhore/ Edi Rama tërhiqet nga marrëveshja e arritur një ditë më parë

Nga 27.al 0

Pavarësisht se ndërkombëtarët në Tiranë dukeshin optimistë që do arrihej një marrëveshje për Reformën Zgjedhore, tryeza e djeshme nuk prodhoi marrëveshje.

Burimet thonë se Edi Rama është tërhequr nga marrëveshja tek gdhihej e djela, e arritur në orën 2 të mëngjesit.

Premtimi ishte bërë para përfaqësuesve amerikanë dhe britanikë.

Rama kishte premtuar marrëveshje për identifikimin biometrik dhe praninë e katër vëzhguesve politikë në çdo komision.

Por, teksa Edi Rama ka udhëtuar drejt Francës me avion privat, marrëveshja ka rënë. Përfaqësuesi i PS-së, Damian Gjiknuri ka tentuar ta kontaktojë, por ka dalë duarbosh.

Tani, pritet se si do shkojë fati i Reformës Zgjedhore. Palët do të vazhdojnë sërish, kurse ka sinjale se do tentohet përsëri konsensusi.

/syri.net/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej