- Advertisement -

TAG

britanike

Reforma Zgjedhore/ Edi Rama tërhiqet nga marrëveshja e arritur një ditë më parë

Pavarësisht se ndërkombëtarët në Tiranë dukeshin optimistë që do arrihej një marrëveshje për Reformën Zgjedhore, tryeza e djeshme nuk prodhoi marrëveshje. Burimet thonë se Edi...

63 vjet më parë / Revolucioni Hungarez dhe Shqipëria!

Nga Armand Plaka Një karikaturë shumë interesante e revistës së njohur humoristike britanike "Punch", e vitit 1956, revokon pikërisht tronditjen që po jepte "Revolucioni Hungarez"...

BE: Britanikët lëvizin pa viza, edhe nëse s’ka marrëveshje për Brexit

Ambasadorët e Bashkimit Europian ranë dakord këtë të premte që shtetasve britanikë t’iu mundësohet lëvizje e lirë dhe pa viza në vendet e bllokut,...

Latest news

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...

Vjosa Osmani vizitë zyrtare në Austri, takim me kancelarin Sebastian Kurz

Presidentja Vjosa Osmani, me ftesë të Presidentit austriak, Alexander Van der Bellen, të martën do ta nisë vizitën zyrtare në këtë shtet. Në takim me...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga Covid-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Ministri i jashtëm italian viziton nesër Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Republikës së Italisë, Luigi Di Maio nesër viziton Kosovën, ku do të takohet me drejtues...

Manchester City me ofertë zyrtare për Kane

Manchester City ka bërë ofertën e parë në drejtim të sulmuesit të Tottenhamit, Harry Kane. Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano raporton se Manchester City...
- Advertisement -