Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Reagon MAS: Në ditën e parë të shkollës, nxënësit do i kenë librat

Nga Rexhina Biba 0

Ministria e Arsimit premton se në ditën e parë të shkollës të gjithë nxënësit do të jenë të pajisur me të gjithë librat, raporton Gazeta Shqip.

Ministria e Arsimit ka reaguar në lidhje me mungesën e teksteve. Ashtu si një vit më parë edhe sivjet fëmijët nuk i kanë të gjitha tekstet në libraritë përkatëse. Ministria premton se në ditën e parë të shkollës që të gjithë nxënësit do të jenë të pajisur me të gjithë librat.

Zamira Gjini, drejtoreshë e arsimit parauniversitar është shprehur: “Tekstet shkollore janë për të gjithë nxënësit. Ato ndodhen në çdo mjedis si librari apo shkolla. Tekstet e reja janë porositur që në muajin janar. Një pjesë e botuesve nuk kanë marrë pullën. Pulla do të jepet deri ditën e enjte”.

Gjini ka shtuar se tekstet janë fizikisht, por mungon vetëm pulla dhe sipas saj kjo ka ndodhur për shkak të procedurave administrative.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej