Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ramën nuk e njohin në Amsterdam, 4 punonjës të sigurisë e rrethojnë dhe bëjnë verikimet

Nga Media 1

Edi Rama ia ka arritur qëllimit me veshjen dhe sjelljen e tij. Ai nuk ngjason më si kryeministër, por si udhëtar ndaj të cilit bien dyshimet e punonjësve të sigurisë dhe policisë në aeroportet e botës.

Kryeministri ka udhëtuar ditën e djeshme drejt Amsterdamit, por në aeroport atij i është kërkuar të futet në dhomën e sigurisë, ku i janë bërë verikimet nga punonjësit.

Ky moment është fotografuar nga një shqiptare, e cila sqaron se policia hollandeze ka patur dyshime ndaj Ramës dhe ka kërkuar verifikime të mëtejshme.

Pasi janë bërë procedurat, Edi Rama, kryeministri i Republikës së Shqipërisë, është lënë i lirë nga policia.

/politiko.al/

Loading...

Komente (1)

  1. Se di pse e ben kaq tragjitke kete te Rames, po pse jan gomer keta te kontrollit pra dhe ketu ka faj Rana, me vjen mir qe ai rri thjesht dhe jo si disa per tu dukur sikur kan cliruar ter vendin po vec kan vjedhur ne ate vent.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej