Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama viziton familjen Greku: Do strehojmë edhe ata të Kamzës

Nga Klodiana 0

Kryeministri Edi Rama është kthyer brenda 4 ditësh në familjen Greku e cila pas tragjedisë është strehuar në banesat sociale në Shkozë të Tiranës.

Kujtojmë se kjo familje banonte në pallatin që u shemb në Thumanë, ku humbën jetën tre anëtarë, bashkëshortët Pëllumb dhe Çelike Greku dhe djali i tyre Sajmir Greku. Ky i fundit ka lënë pas gruan dhe dy vajza të vogla.

Kryeministri tha se brenda 15 dhjetorit do të strehohen të gjithë familjet që humbën të afërmit në natën tragjike të 26 nëntorit.

Rama bëri një premtim edhe për familjet që mbeten pastrehë në Kamëz, të cilët banonin në godinat e Universitetit Bujqësor. “Janë ca familje, se ngaqe bashkia e Kamzës s’ka patur dëmtime nuk ka dhënë bonus qiraje. I kam thënë Rakip Sulit që ti miratojë me urgjence, por ndërkohë ata mund ta marrin qiranë edhe në Tiranë”, tha ai.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej