Rama video-mesazh për qytetarët: Shpresoj që të prekurit në Shkodër të mos kthehen nga morti në mort

Duhet të lëçisni

Zyrtari më i lartë kinez pranon se vaksinat kanë një efektshmëri të ulët

Kreu i Qendrave Kineze për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundje ka thënë se efektiviteti i vaksinave Covid të vendit është i ulët. Në një...

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Kryeministri Edi Rama ka folur sërish për situatën e koronavirusit në vendin tonë.

Në një lidhje të drejtpërdrejtë në “News 24”, Rama tha se Tirana e Durrësi mund të bëhen Valertoja jonë, në rast se nuk respektojmë rregullat e karantinës. Ai shtoi se të gjithë duhet që të vetë-karantinohemi dhe të ndjekim rregullat në mënyrë strikte.

“Hileqarët kujtojnë se ia hedhin edhe virusitt. Nuk ndodh në Tiranë, por ndodh në tregun e Kombinatit a diku tjetër. Janë ndaluar grumbullimet e njerëzve në një vend të caktuar. Do ketë lehtësim të masave për oraret. Vetëm një person nga familja mund të dalë jashtë. Disa nuk duan që të kuptojnë se nuk ka më keq se t’i japësh lamtumirën njeriut të dashur.

Në të gjithë botën, nuk ka varrime, sepse ai që kthehet mban rrezikun e vdekjes. Në Peshkopi ishte bërë një varrim dhe nuk doja që ta shpërndarja, por ja që ky rast na kujton se duhet që të jemi të ndërgjegjshëm në këtë periudhë. Shpresoj që të prekurit në Shkodër mos të kthehen nga morti në mort. Më e keqja nuk ka kaluar. Kjo është cështje e sahatit të trurit. Tirana, Durrësi, Elbasani, Fieri, mund të bëhen Vaterloja jonë, nëse nuk ia themi nga trutë. Kush shkel rregullat në mënyrë të përsëritur, mund t’i hiqet liria”, tha Rama.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Zyrtari më i lartë kinez pranon se vaksinat kanë një efektshmëri të ulët

Kreu i Qendrave Kineze për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundje ka thënë se efektiviteti i vaksinave Covid të vendit është i ulët. Në një...

Patronazhisti Taulant me syrin dhe veshin tek vrima e çelësit

Marrjen e të dhënave tepër konfidenciale të mbi 910 mijë qytetarëve shqiptarë, patronazhistët e PS-së e paskan marrë duke punuar vite te vite të tëra në...

E keni vrarë ndonjë herë mendjen se pse serbët…?

shkruan Fahri Xharra - Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve, etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si...

238 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid në vendin tonë

Vijojnë të jenë të qëndrueshme shifrat e të infektuarve me Covid në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 2684...

Bllokohen 21 minatorë në galerinë e karbonit në Kinë

21 minatorë kinezë kanë mbetur të bllokuar në një minierë karboni në provincën e Hutubi, në rajonin e Xinjiang. Këtë lajm e kanë bërë...