Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama synon largimin e Shqipërisë nga NATO

Nga Media 0

Nga Petrit Vasili

Kryeministri “Gënjeshtar Global”, thotë shpenzojmë 2% në NATO, Mattis thotë aferim po e bëtë në 2024.

Kryeministri i Shqipërisë ka vetëm një meritë, është shndërruar në një gënjështar global.

Kryeministri pak ditë më parë pa u skuqur fare NTV gjermane deklaron për NATON:

Pyetje: Po në lidhje me shpenzimin e dy përqind të produktit të brendshëm bruto në NATO dhe ndërtimin e një ushtrie evropiane?

Edi Rama:Ne tashmë shpenzojmë dy për qind të prodhimit tonë të brendshëm bruto në NATO …

Sekretari amerikan i mbrojtjes Mattis, në një takim me ministren e mbrojtjes së Shqipërisë, Xhaçka në SHBA, në prill 2018 thotë fare qartë:
“Siç tregon edhe angazhimi juaj për të shtuar buxhetin e mbrojtjes në 2 për qind të PPB deri në vitin 2024”.

A ka turp ky kryeministër. Mirë që gënjeu dynjanë e mori spitalin ushtarak, helikopterët e shëndetësisë,
helikopterët e Ministrisë së Brendshme shto presh, qepë e lakra për të gënjyer NATON për buxhetin e mbrojtjes, por edhe tani vazhdon dhe gënjen derrçe.

Kryeministri thotë shpenzojmë 2%, Sekretari i Shtetit Mattis thotë aferim po i bëtë 2% ne 2024.
Kryeministri e meriton të quhet Genjeshtar Global, mashtrimet e tij i kaluan tashmë dhe oqeanet.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej