Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama paralajmëron sërish: Nëse nuk jemi mbi ndonjë mal me të vdekur, është falë nesh

Nga Ejona 0

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale pavarësisht se është kitikuar shpesh për mënyrën e komunikimit, ka vijuar me përmendjen e pasojave të pandemisë nëse nuk do të ishin marrë masat në kohën e duhur.
Madje ai shkon deri atje sa thottë se nëse poipulli dhe autoritetet nuk do të kishin luftuar së bashku, do të ishim “mbi ndonjë mal me të vdekur”.
“ TË GJITHA KANË RËNDËSINË E TYRE, PO MBI TË GJITHA SOT ËSHTË MBROJTJA E JETËS SË ÇDO SHQIPTARI DHE ECJA ÇDO DITË TË BASHKUAR, POPULL DHE SHTET, DREJT FITORES SË KËSAJ LUFTE QË NUK E ZGJODHËM, POR KEMI DETYRËN TA FITOJMË!
*nëse sot jemi në këtë pikë, e jo mbi ndonjë mal me të vdekur, kjo është falë nesh e mënyrës se si e kemi bërë luftën deri këtu, shtet e popull bashkë si një trup i vetëm dhe vetëm prej nesh varet tanimë ta çojmë deri në fund kështu këtë luftë”, shkruan Rama.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej