Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama në Qendrën e Emergjencave të Durrësit: M’i fikni pak ato televizorët, se s’i shof dot me sy

Nga Ejona 0

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur ditën e sotme të gjithë stafin e bashkisë së Durrësit me në krye Zhyljen Varfin në Qendrën e Emergjencave.

Gjatë takimit Rama ka udhëzuar kryebashkiaken e re për detyrat që duhet të kryejnë, nga ndihma e banorëve të prekur nga tërmeti deri tek inertet e qytetit.

“E para lista e investitorëve për të ndërtuar pallatet. Dhe gjëja e parë, ti që ke marrë detyrën të drejtosh bashkinë do i thërrasësh ti një nga një.

E dyta, është problemi i inerteve. Do ta pastrojmë ne para vitit të ri siç u pastrua Lana. Pra do depozitohen në Porto Romano. Do i heqim dhe do të bëjmë parkun. Tjetra dua hartën e tokës shtetërore që është në zonën e universitetit. Me të gjitha të dhënat. Nesër  dua të gjitha këtu.

E fundit nesër në çdo pikë do të jenë dy persona që do të shpjegojnë gjithçka dhe pjesa e kaomodimit do të jenë vetëm ata që kanë realisht nevojë”, tha Rama.

Por përpara se Çuçi të fillonte fjalën e tij Rama ka ndërhyrë duke kërkuar që t’i fiknin televizorët që ishin përpara tij.

“M’i fikni pak ato televizorët se si shof dot me sy”-tha Edi Rama. Sigurisht TV u fikën dhe Çuçi vijoi me raportimin, që në fakt, shkon sërish tek informimi i qytetarëve.

“Atë punën e akomodimit të qytetarëve mund ta bëjmë vetëm me anë të atyre televizorëve që juve sapo i përmendët”-tha Çuçi, duke i treguar Ramës sa të domosdoshme janë mjetet e informimit për qytetarët në këtë moment kritik për ta.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej