Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama- Metës: Dy zgjidhje si vendi të mos shkojë në përplasje civile

Nga Klodiana 0

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë, ditën e sotme, pasi Presidenti Ilir Meta firmosi anulimin e datës së zgjedhjve.

Ai ka shpërndarë një postim të zëdhënëses së qeverisë, Elisa Spiropali, në të cilën shkruhet:

“Ilir Meta ka vërtetë hallin e shpërthimit të dhunës dhe konfliktit civil në Shqipëri? Po e kishte dhe e ka shumë të thjeshtë: Le të bindë Monikën të mos hakërrehet dhe Saliun, të mos ndërseje Lulin rrugëve deri në 30 qershor e ja ku e shpëtoi Shqipërinë!”.

Bashkangjitur këtij postimi, kreu i qeverisë shkruan “Sigurisht”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej