Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama: Marrëveshja e 5 qershorit s’më pëlqen, ka një problem të madh

Nga Klodiana 0

Lidhur me draftin për Reformën Zgjedhore, kryeministri Edi Rama është shprehur se palët duhet ta dinë që nuk mund t’i marrin të gjitha.

Duke folur nga Kuvendi këtë të enjte, Rama shtoi se palët as nuk mund t’i kërkojnë të gjitha e për këtë të gjithë duhet të bëjnë lëshime.

Rama u shpreh: “Palët duhet ta dinë që nuk mund t’i merrni të gjitha, nuk mund ti kërkoni të gjitha, të gjithë do bëjmë lëshimet tona. Është e pamundur që ne të votojmë më ju nëse ju nuk votoni me ne. Marrëveshja e 5 qershorit..mua s’më pëlqen. ka një problem të madh. Nuk kemi arritur dot të adresojmë rekomandimin kryesor të OSBE-së, depolitizimin e administratës zgjedhore dhe do ta bëjmë, do apo nuk do PD..”

Vijon…

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej