Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rama e përgojoi si kandidat i PS-së, por ai proteston kundër qeverisë

Nga 27.al 0

Edi Rama deklaroi se kryetari i bashkisë së Peqinit, Saimir Hasalla do jetë kandidat i PS-së, duke gënjyer ditën për diell. Por, Saimir Hasalla përfaqësues i PDIU-së, ka protestuar përpara qeverisë bashkë me drejtuesit e lartë të tjerë, Shpëtim Idrizin, Aqif Rakipin, Mesila Doda dhe të tjerë.

Nuk është hera e parë që Edi Rama përgojon drejtues dhe përfaqësues të PDIU-së sikur këta janë me PS-së.

Siç duket Rama vazhdon misionin e grekëve “përça e sundo”, por me PDIU dhe çamët po i ngecë sharra në gozhdë duke mos realizuar projektin e Greqisë. PDIU vazhdon të jetë parti opozitare dhe e unifikuar fortë. Dihet që PDIU është një parti kombëtare që Greqia me vasalët e saj po bëjnë çmos që kjo parti të mos ekzistojë bashkë me programin e saj kombëtar.

/news-start.info/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej