Radhë kilometrike në Kapshticë, lejohen vetëm 300 persona edhe pse rregulli hyn në fuqi nesër

Duhet të lëçisni

Asnjë vdekje Covid në vend, rastet e reja kapin nivelet më të ulëta që prej fillimit të pandemisë

Gjatë 24-orëve të fundit në vend nuk është shënuar asnjë vdekje Covid, ndërkohë që janë regjistruar 3 raste të reja nga 3027 testime të...

Nëna e Ronaldos flet për të ardhmen e yllit portugez: Do të luajë edhe 3 vite të tjera…

Nëna e Cristiano Ronaldos, Maria Dolores beson se djali i saj mund të luajë në nivelin më të lartë të futbollit edhe për disa...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Ndërron jetë 10 minuta pasi bëri dozën e dytë të Pfizer 56-vjeçarja në Greqi

Një 56-vjeçare në Greqi ka vdekur 10 minuta pas marrjes së dozës së dytë të Pfizer. Mediat fqinje raportojnë se gruaja ishte në dhomën...

Qytetarët shqiptarë që duan të udhëtojnë drejt Greqisë janë bllokuar mëngjesin e sotëm në pikën kufitare të Kapshticës.

Ata shprehen se autoritetet i kanë thënë se nuk mund të kalojnë pasi është plotësuar limiti i vendosur nga shteti grek për të kaluar vetëm 300 persona në ditë, ndonëse ky rregull hyn në fuqi prej ditës së nesërme.

Për mikrofonin e ABC News, disa nga qytetarët thonë se bllokimi ka ardhur nga pala shqiptare dhe jo nga ajo greke.

Ka edhe nga ata që kanë udhëtuar nga Kakavija drejt Kapshticës pasi kanë shpresuar se kalimi nga kjo pikë do të jetë më i lehtë.

“Kam qëndruar dy ditë në Kakavijë dhe kam ardhur këtu. Na thanë shkoni në Kapshticë dhe kalon. Këtu nuk ka lënë të kalojmë. Policia thotë nuk do kaloni se kanë punuar natën, do kalojnë vetëm 300 vetë në ditë. Ika bëra tamponin dhe erdha ishin bërë 300 veta para meje. Ku të shkoj unë tani. Ne na ka bllokuar dogana shqiptare jo ajo greke”, shprehen disa prej tyre./abcnews.al

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Asnjë vdekje Covid në vend, rastet e reja kapin nivelet më të ulëta që prej fillimit të pandemisë

Gjatë 24-orëve të fundit në vend nuk është shënuar asnjë vdekje Covid, ndërkohë që janë regjistruar 3 raste të reja nga 3027 testime të...

Nëna e Ronaldos flet për të ardhmen e yllit portugez: Do të luajë edhe 3 vite të tjera…

Nëna e Cristiano Ronaldos, Maria Dolores beson se djali i saj mund të luajë në nivelin më të lartë të futbollit edhe për disa...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Ndërron jetë 10 minuta pasi bëri dozën e dytë të Pfizer 56-vjeçarja në Greqi

Një 56-vjeçare në Greqi ka vdekur 10 minuta pas marrjes së dozës së dytë të Pfizer. Mediat fqinje raportojnë se gruaja ishte në dhomën...

Dy viktima dhe 19 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 3.680 teste, ndërsa janë regjistruar 19 raste të...