- Advertisement -

TAG

Pika kufitare e Kapshtices

Pika kufitare e Kapshticës e mbyllur deri më 8 mars, Ministria e Jashtme: Vendimi u mor nga qeveria greke

Ministria e Jashtme sqaron ashtu si policia se Pika e Kalimit Kufitar Kapshticë do të vijojë të jetë e bllokuar deri më datë 08/03/2021. Po...

Greqia shtyn afatin, pika kufitare e Kapshticës do jetë e mbyllur deri më 8 shkurt

Greqia ka shtyrë sërish afatin e bllokimit të Pikës së Kalimit Kufitar Kapshticë, deri në datën 08.02.2021. Lajmin e ka bërë me dije Drejtoria...

Festat e fundvitit/ Rriten hyrjet nga pika kufitare e Kapshticës

Pika Kufitare e Kapshticës ka regjistruar një rritje të hyrjeve të shtetasve nga Greqia. Raportohet se në 24 orët e fundit 508 shtetas kanë...

Hapet Pika Kufitare e Kapshticës, lejohet vetëm ardhja në Shqipëri nga Greqia për disa kategori

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë deklaron se nga sot do të lejohet hyrja në Shqipëri nga Greqia e kamionëve të mallrave dhe...

Radhë kilometrike në Kapshticë, lejohen vetëm 300 persona edhe pse rregulli hyn në fuqi nesër

Qytetarët shqiptarë që duan të udhëtojnë drejt Greqisë janë bllokuar mëngjesin e sotëm në pikën kufitare të Kapshticës. Ata shprehen se autoritetet i kanë thënë...

Latest news

Leonardo DiCaprio bën sërish thirrje që Lumi Vjosa të shpallet Park Kombëtar

Aktori i Hollywood-i, Leonardo DiCaprio ka reaguar sërish disa orë më parë dhe këtë herë ka bërë thirrje përmes Twitter, duke kërkuar shpalljen e...

Nuk kapën skafistin që do dërgonte 55 sirianë në Itali, gjykata lë në burg rojet bregdetare në Vlorë

Pesë rojet bregdetare të arrestuara në Vlorë për rastin e 55 sirianëve janë lënë në burg nga gjykata ditën e sotme. Rojet bregdetare akuzohen për...

Aksident i trefishtë në superstradën Lezhë-Shkodër, katër të plagosur

Një aksident i trefishtë automobilistik mësohet të ketë ndodhur në superstradën Lezhë-Shkodër tek kryqëzimi i fshatit Kakarriq. Në këtë kryqëzim u përplasën automjetet me...

Sondazhi: Gjysma e europianëve të pakënaqur me masat e marra kundër Covid në BE

Nga Chantal da Silva, euronews Sipas një sondazhi, pothuajse gjysma e europianëve janë të pakënaqur me masat që kanë marrë vendet e BE-së në përgjigje të...

Aksident në aksin Lezhë-Milot, makina përplas 15-vjeçarin, shoqërohet shoferi

Një minoren ka mbetur i plagosur pasi është përplasur nga një makinë në Lezhë. Sipas informacioneve zyrtare, në aksin rrugor Lezhë-Milot, mjeti tip “Volkswagen” me...
- Advertisement -