Qeveria ndalon muzikën dhe klubet e natës, artistët dhe pronarët rikthehen në protestë

Duhet të lëçisni

“Ne duam që ai të ketë sukses”, politikani i afërt i Trump, uron Joe Biden

I dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka uruar Joe Biden i cili mori sot zyrtarisht detyrën si president...

Sekuestrohen miliona euro pasuri në Tiranë, i përkasin personave të përfshirë në trafik droge

Një aksion i madh policie ka ndodhur së fundmi në Tiranë, ku si qëllim ka qenë sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Makina përfshihet nga flakët në Laprakë, ja kush janë dyshimet e para

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Laprakë, Tiranë. Për fatin e mirë, drejtuesi i mjetit, me iniciale B.K., ka mundur të...

Betohet Joe Biden, Presidenti I 46-të i Shteteve të Bashkuara (film)

Me dorën në Bibël është betuar Presidenti i 46 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Në një ceremoni të pazakontë, ku parardhësi...

Artistët dhe pronarët e lokaleve të natës këtë të martë janë rikthyer sërish në protestë për të kundërshtuar vendimit të djeshëm të qeverisë për ndalimin e muzikës dhe mbylljen e lokaleve të natës.

Ata po protestojnë përballë kryeministrisë dhe në vendngjarje ndodhen edhe forcat e policisë.

“Aktin normativ nuk po jua jep kafshëve, por po jua jep njerëzve. Ne kemi tre muaj pa të ardhura dhe mungesë nga çdo gjë dhe sa nisi sezoni ligji i këtyre sërish e ndërpret. Ne këtë zezon presim që të kishim punë. Distancimi është një vendim që secili e bën në ndërgjegje të tij”, ka thënë një menaxher lokali.

Një artist i ri pjesëmarrës në këtë protestë ka theksuar se mënyra e jetesës është përmes kësaj pune ndaj në kuadër të kësaj protestë kërkojnë që të marrin një mbështetje për të vijuar punën.

Ndër të tjera ato theksojnë se në këtë tubim ato nuk po shikojnë një pjesëmarrje në terren nga artistët e mëdhenj përveç asaj në rrjetet sociale.

“Na kanë mbështetur vetëm përmes statuseve dhe reagimeve në rrjetet sociale, por këtu nuk ka ardhur askush që të na mbështesë”, është shprehur një nga pjesmarrësit në protestë.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

“Ne duam që ai të ketë sukses”, politikani i afërt i Trump, uron Joe Biden

I dërguari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka uruar Joe Biden i cili mori sot zyrtarisht detyrën si president...

Sekuestrohen miliona euro pasuri në Tiranë, i përkasin personave të përfshirë në trafik droge

Një aksion i madh policie ka ndodhur së fundmi në Tiranë, ku si qëllim ka qenë sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Makina përfshihet nga flakët në Laprakë, ja kush janë dyshimet e para

Një automjet është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Laprakë, Tiranë. Për fatin e mirë, drejtuesi i mjetit, me iniciale B.K., ka mundur të...

Betohet Joe Biden, Presidenti I 46-të i Shteteve të Bashkuara (film)

Me dorën në Bibël është betuar Presidenti i 46 i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Në një ceremoni të pazakontë, ku parardhësi...

Shpëtim Idrizi: “Zëri i gazetës “Çamëria” solli në vëmendje sërish Çështjen Çame dhe penat që kanë shkruar e kanë mbajtur gjallë kauzën e...

Një një aktivitet të organizuar në kuadër të "Javës Çame", u përkujtua sot 30-vjetori i Gazetës "Çamëria", një zë i rëndësishëm për mbajtjen gjallë...