Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Qeveria dëmshpërblen njësoj familjet e viktimave nga tërmeti, u jep 1 milionë lekë

Nga Ejona 0

Qeveria ka vendour t’i trajtojë njësoj familjet e viktimave të tërmetit të 26 nentorit, pavarësisht numrit të familjarëve të humbur.

Në Fletoren Zyrtare është zbardhur vendimi për t’u akorduar financiarisht 1 milionë lekë familjeve të 51 viktimave të termetit të 26 nentorit.

Vendimi që trajton njësoj familjet e 51 viktimave pavarësisht anëtarëve të humbur u mor më 30 nëntor, katër ditë pas fatkeqësisë natyrore.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej