Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Publikoi përgjimet/ Rama nis gjyqin ndaj gazetarit gjerman: Shqiptarët meritojnë ta dinë të vërtetën

Nga 27.al 0

Kryeministri i vendit Edi Rama ka nisur proçesin për hapjen e procesit gjyqësor mbi publikimet e BILD.

Për këtë vendim, Rama shprehet se shqiptarët meritojnë ta dinë të vërtetën nga drejtësia e atij vendi pa hije.

“Sapo i kam dhënë prokurën avokatit gjerman Matthias Prinz, për nisjen e procesit gjyqësor mbi publikimet e BILD! Gjykatat gjermane le ta vendosin kush ka të drejtë e kush ka faj në këtë mes. E bëj sepse shqiptarët meritojnë ta dinë të vërtetën nga drejtësia e atij vendi pa hije.”- është shprehur Rama.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej