Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Paditi gazetarin e “Bild”/ Këshilltari i Merkel: Rama do të jetë së shpejti para gjykatave ndërkombëtare

Nga Ejona 0

Për padinë e ngritur nga kryeministri Rama ndaj gazetarit të “Bild”, Piter Tiede ka reaguar këshilltari i kancelares gjermane Angela Merkel, Martin Henze.

Në një postim në Twitter, Henze shkruan se Rama do të jetë së shpejti para gjykatave ndërkombëtare si i akuzuar.

Këshilltari i kancelares gjermane përgëzon gjithashtu gazetarin Peter Tiede duke e inkurajuar që të vazhdojë punën e nisur.

“Peter, këto janë tronditjet e fundit të një autokracie, Zoti Rama do të jetë së shpejti para gjykatave ndërkombëtare si i akuzuar. BILD është një ‘organet më të mira të shtypit. Ne kemi lirinë e shtypit”, shkruan Henze.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej