Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Publikohen urdhrat e falsifikuar/ Si i shkarkoi Agim Kajmaku dy zyrtarët pas vendimit të KQZ?

Nga Ejona 0

Prokuroria ka firmosur sot urdhër-arrestin për ish-kreun e bashkisë Vorë, Agim Kajmakun ndërsa policia është ende në kërkim të tij.

Ndërkohë ABC News ka siguruar urdhrat që Agim Kajmaku  ka firmosur ditën e shkarkimit nga KQZ.

Siç shihet në urdhrat zyrtarë, të firmosura nga ish-kreu bashkiak i Vorës, urdhri i lirimit nga detyra mban nr. 146, ndërsa urdhri për emërimin në detyrë mban nr. 92. Përvec kësaj edhe nr. i protokollit në shkresat e firmosura nga Kajmaku janë të një rendi jo të rregullt.

Kajmaku shkarkoi nga detyra dy zëvendësit e tij Hekuran Brahimaj dhe Laureta Omeri duke vendosur si të vetmin nënkryetar shefin e Kabinetit Gent Picari. Sipas prokurorirsë, Kamjaku e ka ndërmarrë këtë veprim pasi ka mësuar se u shkarkua nga KQZ-ja duke i vendosur vendimit datën e një dite më parë.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej