- Advertisement -

TAG

Prokuroria

Protestat e dhunshme në Maqedoninë e Veriut, arrestohen 8 persona, prokuroria paralajmëron ndëshkime të tjera

Policia në Maqedoninë e Veriut ka arrestuar 8 persona për protestat e dhunshme që filluan për rastin “Monstra”. Mediat maqedonase shkruajnë se Prokuroria ka paralajmëruar...

Zgjerohet rrethi i të dyshuarve për vrasjen e Hekuran Billës, i merret ADN-ja një të paraburgosuri

Zgjerohet rrethi i të dyshuarve për vrasjen e Hekuran Billës, në maj të 2020 në zonën e Komunës së Parisit, krim për të cilin...

Përfundon hetimin për vrasjen e Klodian Rashës, polici nën akuzë për vrasje me dashje

Prokuroria e Tiranës ka përfunduar veprimet hetimore për vrasjen e Klodian Rashës dhe pritet të dorëzojë dosjen në Gjykatë. Prokuroria do ti komunikojë akuzën zyrtare...

Vrasja e Emiljano Ramazanit, prokuroria pushon hetimet për Albert dhe Seit Manahasën

Prokuroria ka pushuar hetimet për Albert dhe Seit Manahasën të arrestuar pak muaj më parë për vrasjen e Emiljano Ramazanit në Elbasan. Raportohet se babë...

Vrasja e Klodian Rashës, prokuroria: Nuk është dhunuar, ndryshon akuza për policin

Prokuroria ka zbardhur vrasjen e Klodian Rashës nga efektivi i policisë Nevaldo Hajdaraj. Organi i akuzës së Tiranës deklaron se veprimet hetimore në lidhje me...

Mashtrimi me të vdekurit/ Basha: Gishti tregon të keqen, Rama tregon gishtin. Pse nuk heton prokuroria?! (film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur ndër të tjera në emisionin “Kjo javë” në News 24 edhe për manipulimin e shifrave të...

Basha: Rama do detyrohet të shkojë drejt mbylljes, përse s’heton prokuroria vdekjet nga covidi?

Kur kanë kaluar më shumë se dy javë nga denoncimi që bëri, Lulzim Basha i kërkon sërish prokurorisë që të hetojë shifrat e vdekjeve...

Manipulimi me viktimat e COVID-19/ Basha: Rama po shkatërron provat, prokuroria të veprojë shpejt

Kreu i opozitës Lulzim Basha i pyetur nga gazetarët në lidhje me denoncimin shokues të bërë mbrëmjen e djeshme për manipulim qeveritar me numrin...

Inceneratorët, Basha: Mos hetimi i SPAK, inkurajon hajdutët të vjedhin më shumë

Kreu i PD, Lulzim Basha ka kritikuar ashpër Prokurorinë e Posaçme Anti Korrupsion për mosreagim në lidhje me atë që ai e konsideron si...

Mbyllen hetimet për vrasjen në ish-Bllok, prokuroria akuza zyrtare për Ervis Martinajn

Prokuroria ka mbyllur hetimet për vrasjen e ndodhur në ish-Bllok. Raportohet se Martinaj do të merret i pandehur për katër vepra penale. Kështu, biznesmeni Martinaj...

Latest news

I vdes burri nga COVID-19, ish-deputetja socialiste: Nuk ja doli dot me sëmundjen

Bashkëshorti i ish-deputetes socialiste Valentina Leskaj ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Lajmin e trishtë e ka njoftuar vetë Leskaj në një postim në Facebook,...

Protestat e dhunshme në Maqedoninë e Veriut, arrestohen 8 persona, prokuroria paralajmëron ndëshkime të tjera

Policia në Maqedoninë e Veriut ka arrestuar 8 persona për protestat e dhunshme që filluan për rastin “Monstra”. Mediat maqedonase shkruajnë se Prokuroria ka paralajmëruar...

Bilanci nga COVID-19 në Maqedoni: Sot u shënuan 721 raste të reja dhe 7 të vdekur

Në 24 orët e fundit në Maqedoni është rritur ndjeshëm numri i infektimeve të reja me Covid-19. Nga 3816 testime të kryera, 721 qytetarë...

986 raste të reja dhe 19 humbje jete në 24 orët e fundit nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë infektuar 986 qytetarë me COVID-19. Nga krahu tjetër nuk kanë mundur të fitojnë...

Çfarë i shkroi Edi Rama, Albin Kurtit pas fitores në zgjedhje? Zbulohet letra

Pas fitores së zgjedhjeve në Kosovë, Albin Kurti mori shumë letra nga drejtuesit e shumë shteteve dhe mes tyre nuk kishte si të mungonte...
- Advertisement -