Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pse u gjunjëzua Perëndimi?

Nga 27.al 0

Nga Mehmet Elezi

Qytetërimi i sotëm perëndimor, më madhështori i të gjitha kohëve. Më i ndritshmi, më i fuqishmi, më njerëzori. Papritmas zbulon dobësinë e vet të frikshme. I dridhen gjunjët përballë një virusi.

Viktimë e suksesit të vet? Harroi se nuk janë gjithçka konsumi, udhëtimet, argëtimi, martesat e homoseksualëve?

Po në raftë një virus tjetër, shumë më agresiv? Një luftë që të përfshijë Europën?

Pas kësaj pandemie qytetërimi perëndimor duhet të riformatojë vetveten. Të ripërcaktojë disa përparësi. Asnjë standard nuk ka vlerë sa siguria e jetës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej