Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koronavirusi/ Rita Ora flet shqip, u dërgon mesazhin sensibilizues shqiptarëve (film)

Nga 27-shi 0

Koronavirusi është kthyer në shqetësim të madhe global. Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, në këtë ditë të vështira, nuk i ka harruar bashkatdhetarët e saj.

Me anë të një video në rrjetin social Rita u bën apel shqiptarëve për të qëndruar në shtëpi dhe që të mos kenë frikë.

“Dua t’iu dërgoj dashurinë time. Jini të kujdesshëm, qëndroni në shtëpi, mos kini frikë dhe lani duart. Të bëjmë gjithçka që mundemi”-, tha këngëtarja. Ndërsa përfundoi mesazhin sensibilizues duke thënë në gjuhën shqipe: “Ju dua!”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej