- Advertisement -

TAG

Perëndimi

Lirikë e hidhur (… këtu ministrat janë të gjithë ëngjëj, ata poshtë tyre të gjithë djaj)

Nga Bardhyl Londo Nuk e dua më këtë qytet, e di: ai është fajtor pa faj. Këtu ministrat janë të gjithë ëngjëj, ata poshtë tyre të gjithë djaj. Këtu...

I vrau, i preu, por ama e fitoi mandatin e katërt…

Popullin që e kundërshton e vrau, trembi dhe e përzuri nga vendi. U bënë vite që ikin si e ku të munden nga vendi...

Perëndimi akuzon Bjellorusinë për rrëmbim të aeroplanit

Liderët e Bashkimit Evropian, të cilët pritet të mbajnë një samit më 24 maj, kanë paralajmëruar për hapa ndëshkues kundër Bjellorusisë, për shkak të...

22 vjet nga bombardimet e NATO-s, nën një flamur drejt Perëndimit

Nga Shpëtim Idrizi Sot, bëhen 22 vjet nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s në mbrojtje të shqiptarëve të Kosovës. Sulmet kishin filluar në orën 19:45,...

Maks Velo, pak Perëndim në Orientin e trishtuar të së shkuarës

Nga Lorenc Vangjeli Ka njerëz, të cilët janë si adresa për një qytet. Maks Velo është njeriu që i ka dhënë disa të tilla qytetit...

Krist Maloki që pyeti: Si të veprojmë, si ata të lindjes apo të perëndimit?

Nga Fahri Xharra Përfundimisht duhet të bindemi në ato fjalë sa t’ëmbla aq edhe shpirtbardha , këshilluese dhe dashamirëse kombëtare të Naimit, se për shqiptarët...

Pse u gjunjëzua Perëndimi?

Nga Mehmet Elezi Qytetërimi i sotëm perëndimor, më madhështori i të gjitha kohëve. Më i ndritshmi, më i fuqishmi, më njerëzori. Papritmas zbulon dobësinë e...

Të mos bëhemi si dikur kur mbronim Stalinin nga rusët, duke harruar ta mbronim shqiptarinë!

Nga Kim Mehmeti  Ne shqiptarët mirë bëjmë që mirënjohjen ndaj ndihmës që SHBA-të dhe Perëndimi ia ofruan shqiptarisë e kemi ngritur në rrafshin e shenjtërive kombëtare. Dhe...

Minishengeni Ballkanik/ PDIU: Shqipëria duhet ta shohë Serbinë me syrin e Kosovës, protesta mbetet e vetmja rrugë

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar lidhur me takimin e Serbisë, Maqedonisë dhe Shqipërisë në Tiranë, duke e denoncuar qysh në fillim, si të...

Ndikimi rus…

Nga Ylli Manjani Ky muhabeti i “ndikimit rus” që qenka rritur, më ngjan me veprën e Enverit “Rreziku anglo-amerikan për Shqipërinë”. Kur Enveri shkroi këtë libër,...

Latest news

Ambasada amerikane përsërit thirrjen për mbylljen e misionit të UNMIK-ut në Kosovë

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka reaguar lidhur me misionin e UNMIK-ut, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së. Në një postim në Twitter,...

Përndiqte ish të dashurën, arrestohet 39 vjeçari në Tiranë

Bie në prangat e policisë një 39 vjeçar në Tiranë që ka përndjekur vazhdimisht ish të dashurën. Gjithashtu Policia ka arrestuar edhe 3 të rinj...

Vdekja e 4 turistëve në hotelin në Qerret, dyshohet se pasi kishin konsumuar alkool dhe kokainë kishin kaluar në overdozë

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vdekjen e 4 turistëve rusë në saunën e një hoteli në Qerret të Kavajës. Raportohet...

Goditi policin, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë

Arrestohet një 43 vjeçar në Tiranë pasi ka goditur një punonjës policie. “Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 u...

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen para kohe nga jeta të gazetarit: I jam pranë familjes

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena. Gazetari humbi betejën me Covid në moshën...
- Advertisement -