Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Protestë para komisariatit në Shkodër, kërkohet lirimi i Arvit Bushatit

Nga Ejona 0

Një tjetër protestë ka nisur pak minuta më parë në Shkodër para Komisariatit të Policisë, ku po kërkohet lirimi i kreut të FRPD-së, Arvit Bushati.

Lajmin e ka bërë të ditur kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi në një postim në rrjetet sociale.

“Në orën 19:30 protestojmë përpara Komisariatit të Policisë Shkodër kundër arrestimit të kryetarit të FRPD, Arvit Bushati. Sot u arrestua Arviti dhe nëse nuk reagojme, nesër në qeli do të jetë secili prej nesh. #Shkodranukdorezohet #Protestoj #LironiArvitin”, shkruan Këlliçi në Facebook.

Arvit Bushati u arrestua nga policia, vetëm pak pasi përfundoi protesta e sotme kundër kostituimit të Këshillit të paligjshëm bashkiak të dalë nga votimet farsë të 30 qershorit.

#Shkodranukdorezohet#Protestoj #LironiArvitin

Publiée par Partia Demokratike Dega Shkoder sur Lundi 19 août 2019

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej