Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Protestat para komisariatit/ Lirohet kreu i FRPD-së Shkodër, Arvit Bushati

Nga Ejona 0

Lirohet pas 6 orësh ndalim kreu i FRPD-së Shkodër, Arvit Bushati.

Kujtojmë se Bushati u arrestua nga agjentë civilë pa shenja identifikuese menjëherë pas protestës së sotme në Shkodër.

Qytetarët shkodranë protestuan sot para Bibliotekës së qytetit, ku po mbahej konstituimi i Këshillit të paligjshëm Bashkiak, të dalë nga votimet farsë të 30 qershorit.

Ndërkohë që në mbrëmje para dyerve të komisariatit u mbajt një tjetër protestë ku u kërkua lirimi i Bushatit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej