Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Protesta/ Nisen drejt Tiranës qytetarët nga Berati, Azizi: Së bashku për të rrëzuar qeverinë e krimit (film)

Nga Ejona 0

Mbështetësit e opozitës në Berat, të organizuar përpara selisë blu sapo janë nisur drejt Tiranës, me autobusë dhe mjete të vogla.

Kryetari i PD-së Berat, Gazmend Azizi ka konfirmuar se janë rreth 700 protestues që po nisen nga PD Berat dhe nga LSI-ja konfirmohet një numër prej rreth 400 protestuesish.

Azizi shprehet se protestuesit mbështesin rrëzimin e qeverisë së korruptuar për një të ardhme më të mirë në vednin e tyre.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej