Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pritet mot i keq dhe shira të rrëmbyeshëm në fundjavë, njoftohen vonesa në Portin e Durrësit

Nga Ejona 0

 Përkeqësimi i motit në shtetin fqinj Itali ka shkaktuar vonesa në linjat e udhëtimit me tragetë nga Ankona dhe Bari drejt Durrësit.

Autoritetet e Portit të Durrësit raportojnë se mund mbërrijnë me vonesë tragetet nga Italia për shkak të erës së fortë dhe detit të trazuar.

Nga ana tjetër ,është ndaluar dhe peshkimi i anijeve të vogla në Durrës për të parandaluar kështu incidentet që mund të ndodhin.

Pritet që në fundjavë, shirat e rrëmbyeshëm dhe era e fortë pritet të kthehen sërish në Shqipëri, ku gjatë kësaj jave u shkaktuan probleme në transportin rrugor dhe në furnizimin me energji elektrike.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej