Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Presidenti Meta reagon pas konferencës Rama- Merkel

Nga Klodiana 0

Pas konferencës në Berlin të kryeministrit Edi Ramës me kancelaren gjermane Merkel, ku kjo e fundit shprehu angazhimin e saj për çeljen e negociatave me Shqipërinë, ka reaguar Presidenti Ilir Meta.

Në një postim në Facebook, Meta e përshëndet angazhimin e Merkel si dhe shton se harta e 9 kushteve të Bundestagut është më e sigurta e rrugës europiane të Shqipërisë.

POSTIMI I ILIR METËS

Përshëndes angazhimin e përsëritur të Kancelares Angela Merkel për çeljen e negociatave të anëtarësimit ndërmjet Shqipërisë dhe Bashkimit Europian. Zbatimi i 9 kushteve të Bundestagut me rezultate të prekshme dhe të qëndrueshme, janë harta më e sigurt e rrugës europiane të Shqipërisë!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej