Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Presidenti 75-vjeçar duke bërë ushtrime gjimnastike: Qëndroni në shtëpi (film)

Nga 27-shi 0

Presidenti i Uganda-s, Yoweri Museveni, ka shpërndarë një video duke vrapuar në zyrën e tij, për të inkurajuar qytetarët që të bëjnë ushtrime në shtëpi gjatë pandemisë së koronavirusit.

Në video duket presidenti i veshur sportiv, e fillon duke vrapuar nëpër dhomë, ndërsa më pas bën pompa.

Të mërkurën, presidenti ndaloi stërvitjen në publik si një masë kundër koronavirusit. Uganda deri më tani ka regjistruar 53 raste me koronavirus.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej