Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Policia hedh 3 herë gaz drejt protestuesve/ Shkaktohen probleme edhe tek krerët e opozitës (live)

Nga Ejona 0

Ka arritur të thotë vetëm tre fjali para kamerave kreu i PD Lulzim Basha mes turmës së protestuesve, vendosur te Parlamenti.

“Pyetja është: Do pranojnë shqiptarët apo jo zgjedhën e krimit. Përgjigja është dhënë sot. JO. Rrugë tjetër s’ka. Kjo protestë e nënta tregon se kryengritja do fitojë, Rama do të largohet”, tha Basha por nuk mundi të vazhdojë fjalën për shkak të gazit lotsjellës që hodhi për herë të pestë policia duke detyruar sërisht protestuesit të zmbrapsen.

Sasia e madhe e gazit lotsjellës që është hedhur mbi qytetarët ka shkaktuar probleme dhe te krerët e opozitës.

Në pamjet e mëposhtme shihet qartë se efektet e gazit janë prezente dhe te Berisha, Basha dhe Kryemadhi.

LIVE

LIVE – Ne luftojmë për një kauzë të drejtë, për një qeveri të çliruar nga krimi, për zgjedhje të lira, rend dhe siguri. Klika e krimit e bërë njësh me qeverinë që kemi përballë do të shembet nga themelet! #ShqiperiaSiEuropa

Publiée par Lulzim Basha sur Samedi 13 avril 2019

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej