Pjesë e protestës për vrasjen e 25 vjeçarit, 7 të arrestuar dhe 15 të proceduar në Durrës

Duhet të lëçisni

Në 2 muaj 248 aksidente me 38 viktima, policia shton dronë në rrugë

Nga Xhensila Kodra Numri i lartë i aksidenteve vijon të mbetet një nga problematikat kryesore të Policisë Rrugore. Në dy muajt  parë të 2021-it janë...

Djali i ish-policit me rekorde kriminale mbante dy mbiemra, kush është viktima në Vlorë

Zbardhen të reja detaje nga vrasja e 31-vjeçarit Tauland Gjikaj (Beqiraj), mesditën e sotme në qytetin e Vlorës. Raportohet se viktima është djali i një...

Rritet numri i të infektuarve me Covid në Maqedoni, humbin jetën 5 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën  5 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid 807 raste të...

Mbi 500 raste të reja dhe 4 viktima nga koronavirusi në Kosovë

Kosova regjistroi të mërkurën numrin më të lartë të rasteve pozitive me koronavirus për këtë vit, bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

Në ditën e tretë të protestave për vrasjen e 25 vjeçarit Klodian Rasha, policia e Durrësit ka arrestuar 7 persona si dhe ka proceduar 15 te tjerë. Gjithashtu janë shpallur në kërkim 2 shtetas të tjerë.

Mbi të arrestuarit rëndon akuza e organizimit dhe grumbullimit të paligjshëm.

Njoftimi i plotë:

Organizuan grumbullim dhe manifestim të paligjshëm, kundërshtuan punonjësit e Policisë dhe penguan qarkullimin e mjeteve të transporteve, arrestohen në flagrancë 7 shtetas, procedohen penalisht 15 shtetas, si dhe shpallen në kërkim 2 shtetas të tjerë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në përfundim të veprimeve të kryera në lidhje me protestën e paligjshme të zhvilluar ditën e djeshme, përpara Bashkisë Durrës e më pas përpara godinës së Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, arrestuan në flagrancë, për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të Policisë”, “Shkatërrim i pronës”, “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”, “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshëm”, shtetasit:

G.Sh., A. Xh., Xh. S., A. D., A. L., E. Zh. dhe A. M.

Në vijim të veprimeve u proceduan penalisht, për veprën penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme” 3 shtetas (organizatorë të protestës), dhe për veprën penale “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit” 12 shtetas.

Gjithashtu u bë shpallja në kërkim, për veprat penale “Shkatërrim i pronës”, “Kundërshtim i punonjësit të Policisë”, “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”, e 2 shtetasve.

Shtetasit e lartpërmendur kanë protestuar në mënyrë të paligjshme, nuk i janë bindur urdhrit të Policisë për t’u shpërndarë dhe kanë bllokuar lëvizjen e mjeteve në qytet.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Në 2 muaj 248 aksidente me 38 viktima, policia shton dronë në rrugë

Nga Xhensila Kodra Numri i lartë i aksidenteve vijon të mbetet një nga problematikat kryesore të Policisë Rrugore. Në dy muajt  parë të 2021-it janë...

Djali i ish-policit me rekorde kriminale mbante dy mbiemra, kush është viktima në Vlorë

Zbardhen të reja detaje nga vrasja e 31-vjeçarit Tauland Gjikaj (Beqiraj), mesditën e sotme në qytetin e Vlorës. Raportohet se viktima është djali i një...

Rritet numri i të infektuarve me Covid në Maqedoni, humbin jetën 5 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën  5 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me Covid 807 raste të...

Mbi 500 raste të reja dhe 4 viktima nga koronavirusi në Kosovë

Kosova regjistroi të mërkurën numrin më të lartë të rasteve pozitive me koronavirus për këtë vit, bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

Kush është 31-vjeçari që u ekzekutua me breshëri plumbash në Vlorë

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur mesditën e sotme në Vlorë, ku mbeti i vrarë Taulant Gjikaj. Raportohet se ai u qëllua me breshëri...