Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Pirro e Pavlina Mani: Falsifikuan firmat tona për teatrin, s’duam të prishet

Nga Media 0

Një ditë më parë një letër e firmosur nga 65 artistë i drejtohej krerëve të shtetit për një Teatër të ri Kombëtar, e mes tyre ishte edhe emri i regjisorit të mirënjohur Pirro Mani, por për bashkëshorten e tij, aktoren Pavlina Mevlani, ky është një falsifikim i firmës së tij.

Në një prononcim për gazetën Shekulli, aktorja ka pohuar se bashkëshorti i saj është i sëmurë, ka 10 vjet që s’ka lëvizur nga Amerika dhe nuk ka se si të ketë firmosur këtë letër dërguar Metës, Ruçit, Kumbaros, Ramës e Veliajt.

“Përderisa në këtë punë ka futur hundët politika, ne nuk prononcohemi për asgjë, Pirro Mani ka 10 vjet që s’ka lëvizur nga Amerika. E çfarë firme mund të ketë vënë ai kur s’është këtu?! Lereni të qetë se është në fund të viteve të jetës së tij, është i sëmurë. Ne nuk merremi me këto gjëra, aty në plan të parë nuk është çështja te ndërtimi i teatrit, aty bëhet luftë politike, ne jemi kundër politikës. Me asnjë parti nuk jemi, si Pirro si unë. Ne jemi artistë, nuk jemi politikanë. Ne jemi për teatër, të ekzistojë teatri. Të ekzistojë edhe një teatër i ri, godinë e re, të ekzistojnë 2-32 Teatro për siç e ka gjithë bota”, është shprehur Pavlina Mani.

Emrat e artistëve në letrën dërguar krerëve të shtetit
1. Pirro Mani
2. Fatos Haxhiraj
3. Drita Haxhiraj
4. Artan Imami
5. Gezim Kame
6. Viktor Zhusti
7. Pellumb Kulla
8. Bashkim Hoxha
9. Luftar Paja
10. Haxhi Rama
11. Eva Alikaj
12. Josif Papagjoni
13. Berina Kokona
14. Spiro Duni
15. Laert Vasili
16. Zamira Kita
17. Sotiraq Bratko
18. Guri Koço
19. Hervin Çuli
20. Indrit Çobani
21. Genc Shkodrani
22. Lulzim Zeqja
23. Armando Bora
24. Gazmend Paja
25. Genti Deçka
26. Andia Xhunga
27. Adelina Muça
28. Gent Hazizi
29. Ardian Cerga
30. Arben Kumbaro
31. Kastriot Çaushi
32. Petrit Malaj
33. Inis Gjoni
34. Kozeta Bakiu
35. Flaura Kureta
36. Elia Zaharia
37. Laedia Hajdari
38. Genti Kame
39. Erion Kame
40. Mateus Frroku
41. Kristo Çala
42. Gert Ferra
43. Bruno Shllaku
44. Paskualina Gruda
45. Erion Isai
46. Monika Lubonja
47. Paola Kodra
48. Blerta Belliu
49. Albano Prodani
50. Afrim Agalliu
51. Astrit Mamaj
52. Ilirjan Ali
53. Agron Hamo
54. Lavdimir Abilaliaj
55. Matilda Avdyli
56. Agron Jakupi
57. Drini Shehu
58. Jorgaq Tushe
59. Shkëlqim Jaupi
60. Jaho Guma
61. Luli Hoxha
62. Arjola Basho
63. Josif Sina
64. Gjergj Mena
65. Klea Huta

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej