Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Përfundon aksioni i IKMT-së në Astir, shemben 33 banesat

Nga Ejona 0

Ka përfunduar aksioni i IKMT-së në zonën e Unazës së Re për prishjen e banesave.

Nga operacioni që filloi mëngjesin e sotëm, u prishen 33 objekte nga të cilat 15 objekte një katëshe, 11 objekte 2 katëshe, 6 objekte 3 katëshe dhe 1 objekt katër katësh.

IKMT shprehet se janë bërë gati dëmshpërblimet, një pjesë e të cilave të tërhequra nga banorët.

Ndërkohë kujtojmë se gjatë aksionit forca të shumta policore kanë sulmuar banorët të cilët bënin rezistencë për mos-prishjen e banesave me gaz lotsjellës.

Për pasojë 12 persona kanë mbetur të plagosur 7 prej të cilëve qytetarë dhe 5 të tjerë punonjës të policisë.

Burime bëjnë me dije se numri i të lënduarve në radhët e policisë ka qenë më i madh, por një pjesë e tyre nuk janë paraqitur fare në spital për të marrë mjekim.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej