Përballja e drejtuesve politikë nga veriu në jug, demokratët e vetëm që thyen socialistët

Duhet të lëçisni

Ndërpriten kontratat e spitaleve me mjekët specializantë, reagon operatori

Operatori i Shërbimeve te Kujdesit Shëndetësor ka reaguar në lidhje me lajmet për ndërprerje të kontratave të specializanteve. Në një njoftim për shtyp, ai sqaron...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Rikonstruksioni i kabinave elektrike/ OSHEE: Në këto zona të Tiranës nuk do të ketë energji elektrike

Operatori për Shpërndarjen e Energjisë Elektrike (OSHEE) ka dhënë njoftimin për ndërprerjen e energjisë elektrike gjatë ditës së nesërme në disa zona të Tiranës....

Përplasje në Jeruzalem, 9 të plagosur dhe dhjetëra të arrestuar

Dhjetë palestinezë u arrestuan sot pas përplasjeve me policinë izraelite në Sheshin Temen në Jeruzalemin Lindor, gjatë të cilave nëntë njerëz u plagosën. Rreth 1000...

Në Shqipëri po vijon numërimi i fletëve të votimit preferenciale për kandidatët për deputetë. Abcnews.al sjell më poshtë një krahasim të votave që kanë marrë drejtuesit politikë të PS dhe PD-së deri tani, pa llogaritur Tiranën, ku kishte disa drejtues të caktuar nga partitë dhe jo vetëm një për qarkun në total. Nga një vëzhgim në 11 qarqe nga 12, pra me përjashtim të Tiranës, vetëm 4 drejtues politikë të PD-së kanë arritur që të mposhtin rivalët socialistë, të paktën deri tani.

Përballjet në qarqe 11 qarqe

Qarku Berat- Numëruar 200 / 277 QV total

PS-Blendi Klosi 9110 vota

 

PD-Edi Paloka 803 vota

PS- Milva Ekonomi 553 vota

 

Qarku Vlorë-Numëruar 424 / 445 QV total

PD-Bujar Leskaj 5189 vota

PS-Damian Gjiknuri 5957 vota

 

Qarku Elbasan-Numëruar 397 / 511 QV total

PD-Gazment Bardhi 2991 vota

PS-Taulant Balla-15769 vota

 

Qarku Lezhë- Numëruar 165 / 249 QV total

PD-Mark Marku 4241 vota

PS-Lindita Nikolla 4006 vota

 

Qarku Shkodër-Numëruar 333 / 411 QV total

PD-Helidon Bushati 5100 vota

PS-Ilir Beqja 2773 vota

 

Qarku Gjirokastër-Numëruar 203 / 207 QV total

PD-Tritan Shehu- 3334 vota

PS- Bledar Çuçi-11814 vota

 

Qarku Fier-Numëruar 349 / 580 QV total.

PD-Enkelejd Alibeaj-3182 vota

PS-Erion Braçe-8080 vota

 

Qarku Kukës-Numëruar 141 / 141 QV total.

PD-Flamur Hoxha-9159 vota

PS-Gerta Duraku-5368 vota

 

Qarku Korçë-Numëruar 352 / 427 QV total

PD-Edmond Spaho 4926 vota

PS-Niko Peleshi 11199 vota

 

Qarku Dibër-Numëruar 200 / 227 QV total

PD-Xhelal Mziu 4058 vota

PS- Dionis Imeraj 4169 vota

/Abcnews.al

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Ndërpriten kontratat e spitaleve me mjekët specializantë, reagon operatori

Operatori i Shërbimeve te Kujdesit Shëndetësor ka reaguar në lidhje me lajmet për ndërprerje të kontratave të specializanteve. Në një njoftim për shtyp, ai sqaron...

Sekuestrohen 300 kilogramë kokainë e fshehur në një kamion në Portin e Durrësit

Policia e Shtetit ka sekuestruar 300 kilogramë kokainë të fshehur në një kamion në Portin e Durrësit. Në njoftimin zyrtar të policisë bëhet me dije...

Rikonstruksioni i kabinave elektrike/ OSHEE: Në këto zona të Tiranës nuk do të ketë energji elektrike

Operatori për Shpërndarjen e Energjisë Elektrike (OSHEE) ka dhënë njoftimin për ndërprerjen e energjisë elektrike gjatë ditës së nesërme në disa zona të Tiranës....

Përplasje në Jeruzalem, 9 të plagosur dhe dhjetëra të arrestuar

Dhjetë palestinezë u arrestuan sot pas përplasjeve me policinë izraelite në Sheshin Temen në Jeruzalemin Lindor, gjatë të cilave nëntë njerëz u plagosën. Rreth 1000...

Kurti në Vjenë: Kosova dhe Serbia të bëjnë deklaratë të paqes me zotim për mos-sulmim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, këtë të premte ka qenë pjesë e Samitit të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili është mbajtur në...