Për “dashnorët” e sondazheve

Duhet të lëçisni

Banka e Shqipërisë bleu 11.5 mln euro të hënën, por rënia e monedhës europiane vazhdon

As ankandet e Bankës së Shqipërisë për blerjen e euros nuk e kanë frenuar nënçmimin e monedhës europiane. Të hënën banka qendrore organizoi ankandin e...

Kërkon sot falje, Babis mbërrin në gjykatë me antiplumb, qytetarët në protestë: Kalbeni në burg!

Babis Anagnostopoulos, i cili ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare Caroline, mbërriti mëngjesin e sotëm në gjykatë, ku pritet të kërkojë falje. Me...

Huta e hutuar dhe masat e mpira

Nga Gjergj Meta A janë njerëzit me ideale dhe dëshira ata që sot janë forca shtytëse e transformimeve të shoqërisë njerëzore? Në çdo epokë kalimi...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Nga Ylli Manjani

1. Nëse politika përceptohet si pazari i gjësë së gjallë, pra si zgjedhje personazh, pa dyshim që fiton gjithmonë gjëja e gjallë që reklamohet më mirë.

Pra, nëse krahasojmë kush është personazhi më interesant, pa dyshim që fiton Ed Rama, i cili si pa brekë si me brekushe nuk ka turp, kur del në publik.

2. Nëse gjykohet mbi bazë përceptimi dhe propagande, pra pa mendim e pa memorie, pa dyshim që cilido që nuk është anëtar kësaj qeverie është më i korruptuar sesa vetë qeveria e sotme, e cila ka thelluar borxhin dhe ka firmosur kontrata me shuma marramendëse koncensionesh e shërbimesh publike, pa garë e pa leverdisshmëri ekonomike.

3. Nëse alternativa politike përceptohet gjerësisht se preferon të qeverisë me të njëjtat ligje dhe skema si qeveria e sotme, pa dyshim që kjo e sotmja mbetet më e kuotuar.

Nuk ka shumë nevojë për sondazhe për të vërtetuar këto procese të njohura tashmë…

Prapë mendoj se vota është tjetër gjë. Zgjedhësit shqiptarë në rezultanten llogjike ka dhënë gjithmonë mesazhin dhe ndëshkimin e duhur për politikën.

Zgjedhjet janë e vetmja zgjidhje.

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Banka e Shqipërisë bleu 11.5 mln euro të hënën, por rënia e monedhës europiane vazhdon

As ankandet e Bankës së Shqipërisë për blerjen e euros nuk e kanë frenuar nënçmimin e monedhës europiane. Të hënën banka qendrore organizoi ankandin e...

Kërkon sot falje, Babis mbërrin në gjykatë me antiplumb, qytetarët në protestë: Kalbeni në burg!

Babis Anagnostopoulos, i cili ka rrëfyer vrasjen e gruas së tij 20-vjeçare Caroline, mbërriti mëngjesin e sotëm në gjykatë, ku pritet të kërkojë falje. Me...

Huta e hutuar dhe masat e mpira

Nga Gjergj Meta A janë njerëzit me ideale dhe dëshira ata që sot janë forca shtytëse e transformimeve të shoqërisë njerëzore? Në çdo epokë kalimi...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...