Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Për bes Besa, jep dorëheqjen!

Nga Klodiana 0

Nga Erges Eskiu*

Për bes Besa, nuk ta shpëton karrigen ty as shefit tënd sulmi ndaj mediave!

Mediat janë në punën e tyre dhe mirë që na kanë ngelur edhe ato pak të cilat na tregojnë me profesionalizëm çfarë ndodh rreth nesh, pasi shumica ju bëjnë hije dështimeve tuaja!

Mos u bëni të gjithë aktore nëse keni bes Besa dhe mos na e shpifni më tej qeverisjen tuaj të mbushur me dështim, korrupsion e kriminalitet. Nëse ti Besa do kishe një fije ndjeshmërie pwr fëmijwt që bien viktima e kafshërisë njerzore do ishe shprehur fort kundër Erion Veliajt që ushtron prostitucion me fëmijët e Tiranës e do u kishe bërë thirrje prindërve të mos lejojnë vazhdimin e kësaj maskarade me pasoja të rënda për fëmijët e tyre!

Nëse do kishe një fije ndjeshmërie njerëzore si nënë, si qenie humane, a si për detyrim të postit të ministrit arsimit, Ti Besa duhej të kishe ngritur kundër shfrytëzimit të fëmijëve për përmirësimin e imazhit personal, që u bën thuajse përditë kryetari bashkisë Tiranë.

Nëse do kishe një fije ndjeshmërie njerëzore për fëmijët ti Besa për bes, do kishe investuar për shkolla të reja në fshatra për të përçuar dije dhe nxjerrë nga terri padijes fëmijët e atyre zonave dhe nuk do shpreheshe se nuk kemi pse të investojmë për shkolla në fshatra ku pak nxënës duke treguar filozofi diskriminimi dhe shpopullimi. 

Nëse do kishe një fije ndjeshmërie njerëzore ti Besa, për bes, do kishe kërkuar hetim të thelluar për mungesën e standarteve të punimeve të realizuar me shkollat e rikonstruktuara dhe ndërtuara nga bashkia Tiranë dhe bashkitë e tjera të zonave të prekura, të cilat mund të kishin përfunduar me pasoja akoma më tragjike nëse termeti i 26 nëntorit do kish rrënë gjatë orarit të mësimit, por as atëherë nuk fole!

Për bes Besa, nëse nuk ke guximin të denoncosh abuzuesit, kryetarin e bashkisë Tiranë të parin si prostituues, të këshillosh prindërit dhe të hartosh politika për të mbrojtur dhe edukuar fëmijët e Shqipërisë, largohu! 

Jep dorëheqjen edhe futju studimeve se ke nevojë!

Sulmi ndaj mendiave për të ndërtuar një gogol, për të drejtuar elektoratin kundër këtij “gogoli” nuk shkon!

I shkoi shefit tënd në 2013-ën pasi njerëzit kishin nevojë për ndryshim.

Po themi i shkoi edhe ne 2017-ën, kur vodhi 14 mandate deputetësh dhe thoshte ma kishte fajin LSI, se me cukiti tepsinë.

Tani në bashkëqeverisje me popullin, po mundohet t’ia hedh fajin mediave pasi popullit s’mund t’ia hedh edhe pse kjo është një ngjarje e pritshme në vazhdim, ndoshta pas zgjedhjeve.

Për bes Besa, 3 herë me të njëjtën strategji, tregon edhe nivel të ulët inteligjence ndaj ndaloni! 

Mos na e shpifni më tepër dhe hiqnanuni sysh për bes.

Jep dorëheqjen, për të treguar një fije dinjiteti njerëzor!

* Erges Eskiu është pedagog në UMT

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej