- Advertisement -

TAG

ministrja e arsimit

Rikthimi në shkollë, Kushi: Mësimi në prezencë fizike kërkon vëmendjen dhe përgjegjësi

Pas përfundimit të pushimeve për festa, ministrja e Arsimit Evis Kushi, i është drejtuar me një mesazh nxënësve për rikthimin në shkollë. Përmes një postimi...

Mësuesi i dënuar për “pedofili” në Berat, Kushi: Së shpejti me një ligj të ri që shmang rrezikun!

Ministrja e Arsimit, duke iu referuar rastit në Berat ku mësuesi i dënuar për pedofili jepte mësim, Evis Kushi, tha se që në fillim...

Mësuesi pedofil në Berat, ministrja Kushi firmos urdhrin: Të dënuarit ndalohen të japin mësim (dokument)

Nisur nga rasti i fundit në Berat që shkaktoi një reagim të fortë, ministrja e Arsimit Evis Kushi ka firmosur një urdhër që ndalon...

Ministrja e Arsimit jep lajmin: Në gjithë Shqipërinë vetëm një Abetare

Një tjetër vendim i rëndësishëm u njoftua nga Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, e cila tha se teksti i abetares do të unifikohet për...

Kushi reagon sërish për vdekjen e 13-vjeçarit në Lushnje: Ngjarje të tilla duhet të alarmojnë shoqërinë

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi deklaroi se ngjarja e Lushnjës ku një fëmijë 13-vjeçar u vetëvar duhet të alarmojë të gjithë shoqërinë, familjen, shkollat...

Debate në Komisionin e Shëndetësisë/ Vokshi: Këtu duhet të ishte edhe ministri i Mbrojtjes dhe kryebashkiaku i Krujës për helmimin

Ditën e sotme në mbledhjen e Komisionit të Shëndetësisë, nuk janë paraqitur në dëgjesë, ministrja e Arsimit, Evis Kushi për shkak të agjendës së...

“E keni bërë vaksinën?”/ Studentja-ministres Kushi: Fatkeqësisht, isha e detyruar (film)

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ishte në Universitetin e Politeknikut për të parë nga afër situatën, mbi numrin e studentëve të vaksinuar. Ministrja, i ka...

Shkarkohet drejtoresha e gjimnazit “Çajupi”, pas sherrit të mësueseve

Drejtoresha e gjimnazit “Andon Zako Çajupi”, Vojsava Kumbulla, është shkarkuar nga detyra pas sherrit mes mësueseve që ndodhi një javë më parë. Shkarkimi i  drejtoreshës...

Kushi: Pedagogët dhe studentët mund të hyjnë në universitet vetëm me test ose vaksinë

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi i bëri thirrje studentëve dhe pedagogëve duke kujtuar kushtin se do të lejohen të futen në auditore vetëm me...

Mësimi në lokal dasmash, Kushi: Ishte montazh! Koçi urdhër Zhupës: Pusho… (Film)

Komisioni i Edukimit u përfshi nga debati ditën e sotme, teksa po raportonte ministrja e Arsimit Evis Kushi. Shkak u bë një kronikë në...

Latest news

Gjirokastër/ “Benz-i” del nga rruga dhe përfundon në pedonale, plagoset shoferi

Një tjetër aksident i rëndë është shënuar në Gjirokastër. Burime bëjnë me dije se aksidenti ka ndodhur në afërsi të lagjes Gërhot. Një mjet tip...

“Super Skandal!”, Berisha reagon për audion e Veliajt: Një përgjim që bën autopsinë e narkoshtetit

Ish-kryeministri, Sali Berisha, e ka konsideruar si super skandal, përgjimin e dalë ditën e sotme në media, ku Erion Veliaj është kapur duke u...

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...

Vrasja e Xhuliana Topallit, babai: Unë askënd s’kam për të falur, drejtësia le të veprojë

Babai i 40- vjeçares Xhuljana Topalli që u vra para syve të tij nga ish- bashkëshorti Niko Hila ka deklaruar se nuk ka për...
- Advertisement -